Chociaż żagle są wykonane z wysokiej jakości materiałów, powlekanych środkami chroniącymi ja przed promieniowaniem słonecznym, nie są one nigdy w 100% odporne na promieniowanie UV przez wiele lat. Żeby żagle pozostały w pięknym stanie przez długie lata, należy, kiedy tylko można zabezpieczać je przed słońcem. Jest to bardzo ważne i bardzo często uczulamy naszych klientów, że jeżeli chcą cieszyć się nowymi żaglami przez długie lata, muszą o to zadbać.

Do tych celów służą różne pokrowce na żagle:

– pokrowce na bom (na grota)

– systemy Lazy Jack

– pokrowce na rolowane żagle przednie, czyli pokrowce na sztag

– pokrowce na żagle przednie na raksy, które zwykle są zrzucane pokład

Pokrowiec na żagiel grot

 

Pokrowce Lazy Jack są szczególnie polecane do jachtów czarterowych, ponieważ wtedy, użytkownicy nie muszę dokładnie składać grota po pływaniu a jedynie zrzucić go do Lazy Bagu na bomie, zapiąć zamek i założyć opinkę na maszt. Jednak z wygody i ochrony żagla, polecamy go wszystkich, którzy mogą takie pokrowce posiadać na jachcie.

Szycie nowych pokrowców na żagle

Nowe pokrowce możemy uszyć na podstawie starych pokrowców lub uszyć od podstaw całkiem nowe na podstawie wymiarów podanych w arkuszach pomiarowych, które możecie znaleźć na naszej stronie w zakładce „arkusze pomiarowe”. W razie wątpliwości służymy pomocą. Stare pokrowce na żagle i nie tylko można też do nas przysłać i wtedy wykonamy wycenę i po dokładnych ustaleniach wykonamy nowe.

Wykonujemy też projekty indywidualne, jeżeli klient chciałby coś innego niż standard.

Pokrowce wykonujemy z materiału akrylowego typu Masacril lub Sunbrella.