Żagle są podstawowym naturalnym napędem jachtu żaglowego. Muszą być dobrze dopasowane do jachtu i do potrzeb danego użytkownika. Żeglowanie turystyczne na Mazurach i nie tylko różni się od regatowego. Dobierzemy odpowiednie żagle do twoich potrzeb. Gdy ktoś się do nas zgłosi to szczegółowo zapytamy, w jaki sposób chce użytkować jacht, na jakich akwenach będzie pływał (czy będzie to wykorzystanie żagli na Mazurach, czy innych jeziorach czy morzach). Dopytamy o warunki wietrzne, a także weźmiemy pod uwagę walory estetyczne.

Walory estetyczne żagli szytych w naszej żaglowni

Ustalimy, czy Klient preferuje tradycyjne białe żagle, jakie najczęściej można zobaczyć na różnych akwenach czy może woli coś w nowoczesnej technologii. Wszystko dobierzemy tak, żeby użytkownik był zadowolony i mógł cieszyć się nowymi żaglami na Mazurach i nie tylko przez długie lata.

Szycie żagli na mazurach w Giżycku

Z czego wykonujemy nasze żagle?

Obecnie wykonujemy żagle z dakronów podstawowych, dakronów wzmacnianych oraz szerokiej gamy laminatów turystycznych, oraz laminatów regatowych. Dobieramy kroje żagli i finalnie każdy otrzymuje to, czego potrzebuje. Zachęcamy do korzystania z naszych arkuszy pomiarowych, poradnika i do kontaktu z nami.

Współpraca z producentami żagli

Współpracujemy z producentami materiałów żaglowych wszystkich, jakie są dostępne. Znajdziecie u nas produkty firmy Contender Sailcloth, Dimension Poylant lub Challange US.

Żagle najwyższej jakości w żaglowni w Giżycku na Mazurach

Żagle wyposażamy w podstawowe wyposażenie do mocowania ich na jachcie oraz w wyższą technologię taką jak wózki, bloczki, która ułatwia stawianie żagli tak na mazurskich jeziorach, jak i na większych akwenach. Szyjemy żagle do jachtów małych jak i tych, które mają 45 stóp długości. Wyposażenie firm Rutgerson czy Selden oraz innych jest stosowane w naszej żaglowni na porządku dziennym.

Zapraszamy do kontaktu, zawsze doradzimy, zawsze pomożemy i z naszą pomocą otrzymacie żagle, które będą wam służyć lata, i które będą cieszyć swoją trwałością.